Sākums

Rokdarbi sīkās motorikas attīstīšanai

Projekta „Ziemeļlatgales NVO darbības aktivizēšana”, līguma Nr. 2012.EEZ/DAP/MIC/019/1/L/053, ietvaros 2015.gada  novembrī tika izstrādāta rehabilitācijas programma ”Rokdarbi sīkās motorikas attīstīšanai”. Programmas autore ir pedagoģijas zinātņu maģistre Iveta Useniece, recenzente – ārste un sociālo zinātņu maģistre Edīte Gorkina, kura veic sociālā rehabilitētāja darbu Balvu novada pašvaldības Sociālajā dienestā.

Brīvprātīgo apmācības notika no 10.novembra līdz 22.decembrim Sociālā dienesta Dienas centra telpās Balvos, Daugavpils ielā 73A.  Apmācību kursu 48 mācību stundu apjomā apguva 12 brīvprātīgie no vairākām Ziemeļlatgales nevalstiskajām organizācijām. Brīvprātīgie apguva prasmes ar rokdarbu palīdzību attīstīt sīko motoriku, lai varētu palīdzēt fizioterapeitam un ergoterapeitam rehabilitēt personas pēc insultiem, vecus cilvēkus, kā arī bērnus ar kustību un runas traucējumiem. 

Parasti par rokdarbiem tiek uzskatīta adīšana un tamborēšana, taču ir vēl daudzi citi retāk izmantoti rokdarbu veidi, kas var dažādot pacientam nogurdinošo un apnicīgo rehabilitācijas procesu. Izmantojot dažādas rokdarbu tehnikas, tiek radīti apstākļi, lai uzlabotu sīko locītavu kustības,uzlabotu koordināciju, veicinātu kustību veiklību un precizitāti,rosinātu domāšanu,uzlabotu runas spējas,iegūtu jaunas iemaņas.

Izstrādātā apmācību programma ietver sensomotoriku attīstošas radošās nodarbības simegrāfiju, kvīlingu, origami, pērļošanu un mezglošanu.

Rehabilitācijas programma pieejama šeit!

Programmas recenzija pieejama šeit!

Programmas prezentācija pieejama šeit!

 

Pielikumi:
Download this file (prezentacija.pdf)prezentacija.pdf[ ]1560 kB
Download this file (programma_gala_brivpr.pdf)programma_gala_brivpr.pdf[ ]1535 kB
Download this file (recenzija.pdf)recenzija.pdf[ ]236 kB
loader

Mājas lapa ir izstrādāta Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas "NVO fonds" apakšprogrammas "NVO darbības atbalsta programma" projekta " Ziemeļlatgales NVO darbības aktivizēšana " (projekta līguma Nr.:2012.EEZ/DAP/MIC/019/1/L/053) ietvaros. Par mājas lapas saturu atbild biedrība „Balvu novada attīstības veicināšanai „SAVI””. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu "NVO darbības atbalsta programma" finansē Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instruments (95%) un Latvijas valsts (5%). Vairāk informācijas www.sif.lvwww.eeagrants.lv un www.eeagrants.org

   

Copyright (c) Site Name 2012. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com