Vispārīgi

Latvijas valsts budžeta finansētā programma "NVO fonds" 2016.gada projektu iesniegumu konkurss

Sabiedrības integrācijas fonds izsludina atklātu projektu iesniegumu konkursu 2016.gadā īstenojamiem projektiem Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds" ietvaros.

Programmas mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības ilgtspējīgu attīstību, ļaujot biedrībām un nodibinājumiem virzīt un pilnveidot demokrātijas procesus visos publiskās pārvaldes līmeņos, sniegt pakalpojumus ar mērķi uzlabot sabiedrības dzīves kvalitāti, organizēt pasākumus, kas informētu un izglītotu sabiedrību par valstī notiekošajiem procesiem, tādējādi ļaujot sabiedrībai jau laikus līdzdarboties un iesaistīties tai aktuālo jautājumu risināšanā.

Programmas ietvaros plānots atbalstīt projektus trīs darbības virzienos:

- "NVO darbības stiprināšana" – mērķis - līdzdalības un līdzdarbības demokrātijas veicināšana, atbalstot organizācijas, kas veic darbu sabiedrības labā un ievērojami veicina sabiedrības aktivitāti un iesaistīšanos sabiedrībai nozīmīgu problēmu risināšanā, tajā skaitā iedzīvotāju iesaistīšanos un līdzdalības veicināšanu;

- "Atbalsts NVO pilsoniskās sabiedrības aktivitātēm" – mērķis - stiprināt demokrātiskās vērtības un cilvēktiesību ievērošanu Latvijā, veicināt pilsonisko līdzdalību, spēcināt Latvijas iedzīvotāju cilvēkdrošību un uzlabot dzīves kvalitāti, veicināt sociālo atbildību kopienā, finansiāli atbalstot NVO projektus dažādās jomās;

- "NVO interešu aizstāvības stiprināšana" – mērķis - NVO līdzdalības nodrošināšana valsts pārvaldē, pašvaldībās, konsultatīvajās padomēs un komisijās.

Kopējais 2016.gada konkursa ietvaros projektiem pieejamais programmas finansējums ir 400 000,- EUR.

Pielikumi:
Download this file (Budzets_NVO_Fonds.xls)Budzets_NVO_Fonds.xls[ ]40 kB
Download this file (Nolikums_NVO_fonds.pdf)Nolikums_NVO_fonds.pdf[ ]400 kB
Download this file (Veidlapa.doc)Veidlapa.doc[ ]179 kB
Lasīt tālāk: Latvijas valsts budžeta finansētā programma "NVO fonds" 2016.gada projektu iesniegumu konkurss

Iedzīvotāji aicināti pieteikt idejas Balvu novada attīstībai

“Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) projekta “LMT Latvijai” ietvaros piecu gadu laikā ir atbalstījis reģionu iedzīvotāju iniciatīvas vairāk nekā 320 tūkstošu eiro apjomā, bet šī gada atbalsts būs 64 tūkstoši eiro. LMT sadarbībā ar Balvu novadu 29. februārī izsludina pieteikšanos projektu konkursa jaunajam posmam. Iespēja iesniegt projekta ideju sava novada un novadnieku dzīves uzlabošanā ir ikvienam interesentam.

Lai piedalītos konkursā, līdz šī gada 14. aprīlim ikviens Balvu novada iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa, nevalstiska organizācija vai juridiska persona, kuras deklarētā vai juridiskā adrese ir Balvu novadā, var iesniegt projekta pieteikumu. Projektu īstenošanai novadam paredzēts piešķirt astoņus tūkstošus eiro, katram projektam ir iespēja saņemt no 500 līdz 2000 eiro finansējumu vai līdzfinansējumu.

Lasīt tālāk: Iedzīvotāji aicināti pieteikt idejas Balvu novada attīstībai

Pērļošana palīdz aizmirst ikdienas rūpes

Domubiedru grupa, kura izveidojās 2016.gada novembrī, lai kopīgi apgūtu projekta „Ziemeļlatgales NVO darbības aktivizēšana”, līguma Nr. 2012.EEZ/DAP/MIC/019/1/L/053, ietvaros izstrādāto rehabilitācijas programmu ”Rokdarbi sīkās motorikas attīstīānai”, turpina tikties arī pēc projekta noslēguma un paplašina savas zināšanas un prasmes. Brīvprātīgā darba veicēju pārdomas uzklausīja Latgales Reģionālās televīzijas filmēšanas grupa. Sižets skatāms internet adresē: http://www.lrtv.lv/zinas/perlosana-palidz-aizmirst-ikdienas-rupes-3343

 

Rokdarbi sīkās motorikas attīstīšanai

Projekta „Ziemeļlatgales NVO darbības aktivizēšana”, līguma Nr. 2012.EEZ/DAP/MIC/019/1/L/053, ietvaros 2015.gada  novembrī tika izstrādāta rehabilitācijas programma ”Rokdarbi sīkās motorikas attīstīšanai”. Programmas autore ir pedagoģijas zinātņu maģistre Iveta Useniece, recenzente – ārste un sociālo zinātņu maģistre Edīte Gorkina, kura veic sociālā rehabilitētāja darbu Balvu novada pašvaldības Sociālajā dienestā.

Brīvprātīgo apmācības notika no 10.novembra līdz 22.decembrim Sociālā dienesta Dienas centra telpās Balvos, Daugavpils ielā 73A.  Apmācību kursu 48 mācību stundu apjomā apguva 12 brīvprātīgie no vairākām Ziemeļlatgales nevalstiskajām organizācijām. Brīvprātīgie apguva prasmes ar rokdarbu palīdzību attīstīt sīko motoriku, lai varētu palīdzēt fizioterapeitam un ergoterapeitam rehabilitēt personas pēc insultiem, vecus cilvēkus, kā arī bērnus ar kustību un runas traucējumiem. 

Parasti par rokdarbiem tiek uzskatīta adīšana un tamborēšana, taču ir vēl daudzi citi retāk izmantoti rokdarbu veidi, kas var dažādot pacientam nogurdinošo un apnicīgo rehabilitācijas procesu. Izmantojot dažādas rokdarbu tehnikas, tiek radīti apstākļi, lai uzlabotu sīko locītavu kustības,uzlabotu koordināciju, veicinātu kustību veiklību un precizitāti,rosinātu domāšanu,uzlabotu runas spējas,iegūtu jaunas iemaņas.

Izstrādātā apmācību programma ietver sensomotoriku attīstošas radošās nodarbības simegrāfiju, kvīlingu, origami, pērļošanu un mezglošanu.

Rehabilitācijas programma pieejama šeit!

Programmas recenzija pieejama šeit!

Programmas prezentācija pieejama šeit!

 

Pielikumi:
Download this file (prezentacija.pdf)prezentacija.pdf[ ]1560 kB
Download this file (programma_gala_brivpr.pdf)programma_gala_brivpr.pdf[ ]1535 kB
Download this file (recenzija.pdf)recenzija.pdf[ ]236 kB
loader

Mājas lapa ir izstrādāta Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas "NVO fonds" apakšprogrammas "NVO darbības atbalsta programma" projekta " Ziemeļlatgales NVO darbības aktivizēšana " (projekta līguma Nr.:2012.EEZ/DAP/MIC/019/1/L/053) ietvaros. Par mājas lapas saturu atbild biedrība „Balvu novada attīstības veicināšanai „SAVI””. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu "NVO darbības atbalsta programma" finansē Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instruments (95%) un Latvijas valsts (5%). Vairāk informācijas www.sif.lvwww.eeagrants.lv un www.eeagrants.org

   

Copyright (c) Site Name 2012. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com